Dla sklepu internetowego

Sprzedaż przez internet jest obecnie jedną z najczęstszych i najszybciej rozwijających się form prowadzenia handlu. Nic w tym dziwnego, internet daje nam niemalże nieograniczone możliwości w dostępie do klientów.

Ignorantia legis non excusat” - nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Bez względu na rozmiar działalności czy też specyfikę prowadzonej sprzedaży wszystkich przedsiębiorców obowiązuje znajomość i stosowanie szeregu aktów prawnych. Najważniejsze z nich czyli ustawa o prawach konsumenta, ustawa o świadczeniu usług drogą elektoniczną oraz ustawa o ochronie danych osobowych wskazują na liczne obowiązki przedsiębiorcy a także na uprawnienia konsumenta. Brak odpowiednich informacji w regulaminie czy też formułowanie ich w sposób sprzeczny z prawem może ściągnąć do przedsiębiorcę negatywne konsekwencje takiego działania. Nie bez znaczenia jest fakt, iż konsument pomimo niewłaściwego postępowania przedsiębiorcy i tak korzysta z praw określonych właściwymi przepisami (np. skrócenie przez sprzedawcę czasu na odstąpienie od umowy do 7 dni jest bezprawne a dodatkowo nie wiąże w żaden sposób konsumenta).
Dlatego też ważnym jest przygotowanie regulaminu, który jest dopasowany do konkretnego profilu działalności a co najważniejsze jest w pełni zgodny z prawem. 

Prowadzisz zwykły sklep internetowy? A może wolisz sprzedaż w formie dropshippingu? Nasze usługi są właśnie dla Ciebie.

Oferujemy zarówno przygotowanie konkretnego dokumentu a także kompleksową obsługę i opiekę nad Twoim sklepem. Niezależnie od wybranej przez Ciebie oferty, przygotowanie każdego dokumentu poprzedzone jest dokładnym zbadaniem Twojej działalności, potrzeb jakie są z nią związane i przepisów które regulują dane aspekty.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

 

ZOBACZ USŁUGI ZOBACZ PAKIETY